Cumartesi , Temmuz 14 2018
Anasayfa / Gündem / Ahmet Hakan Bu Kez De Berna Laçin’i Hedef Aldı

Ahmet Hakan Bu Kez De Berna Laçin’i Hedef Aldı

Türkiye’de köşesinde oturup ‘analizler’ yapan, kendince yapılanlara ‘not veren’ ve muhalifleri hedef göstermesiyle bilinen isimlerden Ahmet Hakan yine iş başında.

Köşesinde “Bu adama haddini bildirin” sözleriyle hedef almasının ardından gözaltına alınan oyuncu Barış Atay’dan sonra, Hakan şimdi de oyuncu Berna Laçin’i hedef tahtasına koydu.

Ağrı’da kaybolan 4 yaşındaki Leyla Ayemir’in cansız bedeninin bulunmasının ardından cinsen istismar suçluları için hükümet cenahında başlatılan idam tartışmasına oyuncu Berna Laçin karşı çıkmıştı.

Laçin, ”İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar, psikiyatrlar, psikologlar, toplum bilimciler, hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!” tweeti atmıştı.

Laçin, bu sözlerinin ardından yandaşlar ve aktrollerin linçine maruz kalmış, Saray yemeklerine katılan yandaş türkücü Alişan tarafından da hedef alınmıştı. Alişan, “Medine topraklarını gidip görsün bence!! Orada peygamber efendimiz yatıyor Berna hanım!!! Bu benzetme peygamber efendimizin yattığı yere bir hakaret!!” ifadelerini kullanmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin hemen ardından, Laçin hakkında jet hızıyla ‘halkın dini değerlerini aşağılama’ iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Yandaşların ve aktrollerin Laçin’e yönelik başlattığı linç rüzgarından geri kalmak istemeyen yandaş Hürriyet yazarı Hakan, bugünkü köşe yazısında Laçin’i şu sözlerle hedef gösterdi:

““İDAM çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı” diye yazmış Berna Laçin.  Bu yüzden büyük tepki aldı, hakkında soruşturma bile açıldı.  Ve tabii hemen ikiye ayrıldı toplum: Berna Laçinciler ve Berna Laçin karşıtları…

Ben bu ikiye ayrılan yerin tam da ortasından dört şey söyleyip kaçacağım:

BİR: Her şeyden önce Berna Laçin’in verdiği bilgi, tam bir sallama, tam bir atmasyon! Medine topraklarında tecavüz rekoru kırıldığına dair tek bir kanıt bile sunmuyor. Bunun yerine sallıyor, atıyor.

İKİ: Mekke ve Medine İslam’ın kutsal şehirleridir. Müslümanlar Mekke’yi “mükerrem” yani “aziz” bilirler, Medine’yi ise “münevver” yani “aydınlanmış” bilirler. Bu konuda haklı bir hassasiyet vardır. Bu hassasiyeti dikkate almak insan olmanın gereğidir.

ÜÇ: Berna Laçin’in yaptığı şey tek kelimeyle münasebetsizliktir. Fakat münasebetsizlik suç değildir ki! Münasebetsizlik kınanır, ayıplanır, esefle karşılanır falan… Savcının falan devreye girip soruşturma açılması da nereden çıktı!

DÖRT: Berna Laçin’e tepki gösterme konusunda bu kadar atak, enerjik ve coşkulu olan kişiler, keşke aynı coşkulu tepkilerini dini yönü olan vakıf ve tarikatların yurtlarında ortaya çıkan tecavüz skandallarında da gösterseydiler.”

İlginizi Çekebilir

Savcı, Kışanak’a 49 Yıl, Tuncel’e İse 41 Yıl Hapis Talep Etti

Kayyum atanan Diyarbakır Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ve eski vekil DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Sebahat Tuncel Hakkında savcı mütaala verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir