Cuma , Temmuz 13 2018
Anasayfa / Genel / Ahmet Şık: Meslektaşlarımın Sesi Olacağım

Ahmet Şık: Meslektaşlarımın Sesi Olacağım

Şık, kayıt işlemlerinin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Biraz yer değiştirdik ama sanmayın ki benim işim bitti. Özlük haklarıyla ilgili sorunların ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Medyada şu anda yaşadığımız kirliğin de bununla ilgili olduğunu çok iyi biliyorum. Meslektaşlarımın sesi olacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Çok zor bir döneme girdik. Hepimizin daha çok çalışması gereken bir dönem. Özellikle demokratikleşme ve basın özgürlüğü konusunda.”

Ahmet Şık idam tartışmalarına ilişkin de “İdam ile ilgili tartışma yapmak manasız bir şey. Çünkü idam devlet eliyle tasarlanmış bir cinayettir. Herkesin karşı çıkması gerekir. Eğer suç önlenmek isteniyorsa bunun yolu bu tür cezaları popülizm üzerinden tartışmak değil caydırıcı önlemleri almaktır” dedi.

Şık, ‘Kravat ve rozet takıp takmayacağı’ yönündeki soruya ise takacağını ancak değişmesi için de çaba sarf edeceğini söyleyerek cevap verdi. Şık, “Benim bir tane rozetim olacak onu takınca görürsünüz. Benim için önemli olan o. Bir insanın vekil olduğunun göstergesi yakasına taktığı rozet değil. Bence yürüttüğü faaliyettir. Rozet takmakla vekil olunmuyor” dedi. (Artı Gerçek )

İlginizi Çekebilir

Yeni Rejimin İlk Kabine Toplantısı Başladı, Açıklama 18’de

Yeni rejimin ilk kabine toplantısı saat 15:56'da başladı. 18:00'da Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir