Pazartesi , Temmuz 23 2018
Anasayfa / Manşet / Caka: Mesut Özil’e Irkçılık Yapılıyor Diyorsak, Deniz Naki’ye, Amedspor’a Yapılan Neydi?

Caka: Mesut Özil’e Irkçılık Yapılıyor Diyorsak, Deniz Naki’ye, Amedspor’a Yapılan Neydi?

“Türkiye’de futbolunu oynamasına izin verilmeyen bir Deniz Naki örneği var. Her gittikleri yerde camları çerçeveleri indirilen bir Amedspor otobüsü var. Bu tarz örnekler varken bizim ülkemizde böyle şeyler yok deniyor olması açıkçası biraz hükümeti de bu konudan uzaklaştırıp başka bir zemine oturtma çabası var”

Özgürüz muhabiri Onur Öncü’ye konuşan spor yorumcusu Emre Caka, Mesut Özil’in Almanya Milli Takımı’nı bırakmasını değerlendirdi. Özil üzerinden yürütülen ırkçılık tartışmalarına değinen Caka, “Mesut Özil’e ırkçılık yapılıyor diyorsak, Deniz Naki’ye yapılan neydi?” dedi.

Caka’nın değerlendirmesi şöyle:

“Bu süreç aslında bir buçuk aylık bir süreç. İlk fotoğraftan beri tartışmalar başlamıştı. Biraz Alman basınına ve Almanya’daki tepkilere bakacak olursak bunu sadece Mesut Özil ve Erdoğan fotoğrafı olarak yorumlamak biraz basit kalır. Fransa başbakanıyla fotoğraf çektirse böyle mi olurdu? Büyük ihtimal olmazdı. Çünkü Erdoğan’a net bir tavır var. Erdoğan’a dair Almanya’da çok sert eleştiri ve iddialar var. Onun dışında gazeteci Deniz Yücel konusu var. Bu anlamda Mesut Özil’in Erdoğan’la çektirmiş olduğu fotoğrafı sadece Türklük adına yorumlamak çok sığı kalır.”

Bu duruma net olarak ırkçılık diyemeyiz. Türkiye’de bir anda böyle bir durum oluştu ve bunun üzerinden bir hareketlilik oluştu. Türkiye’de futbolunu oynamasına izin verilmeyen bir Deniz Naki örneği var. Her gittikleri yerde camları çerçeveleri indirilen bir Amedspor otobüsü var. Bu tarz örnekler varken bizim ülkemizde böyle şeyler yok deniyor olması açıkçası biraz hükümeti de bu konudan uzaklaştırıp başka bir zemine oturtma çabası var. Biz burada eğer Mesut Özil’e ırkçılık yapılıyor diyorsak, Deniz Naki’ye yapılan neydi? Amedspor’a yapılan neydi? Bu konunun bir karşılığı yok aslında.”

İlginizi Çekebilir

CHP’nin Bedelli Teklifi Reddedildi

CHP'nin bedelli askerlikteki 21 gün kaldırılsın şartı reddedildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir