Pazar , Temmuz 15 2018
Anasayfa / Genel / Çiftlik Bank Mağdurlarına Bir Kötü Haber Daha

Çiftlik Bank Mağdurlarına Bir Kötü Haber Daha

Çiftlik Bank mağdurlarından yaklaşık 2 bin kişinin icra takibi kabul edilirken, muhatap bulamadıkları için alacakları tahsil edilemedi.

Binlerce kişiyi para kazanma vaadi ile dolandırarak yurtdışına kaçan Çiftlik BankKurucusu Mehmet Aydın ‘ın hâkim, savcı, doktor ve icra müdürlerini de ağına düşürdüğü ortaya çıktı. Paralarını tekrar alabilmek için icra takibinde bulunan yaklaşık 8 bin kişi, WhatsApp üzerinden haberleşme sağlayarak Çiftlik Bank ‘a ait olan ve atıl durumda bulunan taşınmazların peşine düştü. Mağdurların kendi imkânlarıyla yaptığı araştırma çerçevesinde sadece Akhisar, Burgaz ve Saray’da bulunan taşınmazların değerinin 40 milyon lira değerinde olduğu belirlendi.

Sabah’ın haberine göre,132 bin 122 mağdur arasında bulunan binlerce kişi alacağını tahsil etmek için mahkemeye başvuruda bulunmadı. Sadece yüksek miktarda para kaptıran kişiler alacaklarını tahsil etmek için yargıya başvururken, 2 bin kişinin başvurusu kabul edildi. Taşınmazlar hakkında satış yaptırmak isteyen Mağdurlar, savcılığa başvurarak gereğinin yapılması talebinde bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yayınlandı

Resmi Gazete'de 7 Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Yüksek Askeri Şura'nın yapısı yeniden düzenlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir