Pazartesi , Temmuz 16 2018
Anasayfa / Gündem / Güncel / Güzel Olan Her Şey Gidiyor: Kuzguncuk Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi

Güzel Olan Her Şey Gidiyor: Kuzguncuk Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi

Tarihi Kuzguncuk mahallesinin 89 bin metrekarelik alanı kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edildi

Tarihi Kuzguncuk Mahallesinin kentsel dönüşüm alanı ilan edildiği bildirildi. 89 bin metrekarelik Boğaziçi etkilenme alanında kalan parsellerdeki kentsel dönüşüm projesi ve uygulama çalışmaları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılında İstanbul Boğazı’nda yer alan Üsküdar’da bulunan 16 mahalle için aldığı kentsel dönüşüm kararı uygulama aşamasına geldi.

oy çokluğuyla karar alındı

16 mahalleden biri olan Kuzguncuk Mahallesi, İBB tarafından “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı” ilan edildi. Karar 13 Temmuz 2018 tarihli İBB Meclis oturumunda oy çokluğu ile alındı.

Üzerindeki riskli yapılaşma nedeniyle güvenli ve yaşam kalitesi yüksek bir kentsel dokunun elde edilmesi, gayri yasal ve sağlıksız gelişmiş yerleşim alanlarının sağlıklı, yaşanabilir mekanlara dönüştürülmesi, yakın çevrede yaşayanların sosyal ve fiziki imkanlarının gelişmesi, eksikliği hissedilen kentsel donatı alanlarının sağlanması amacıyla İBB mülkiyeti ve hissesinde bulunan 89 bin metrekarelik alan ele alındı. Söz konusu alanda bulunan güvensiz yapı stoku ve kentsel standartların yetersizliği nedeniyle Üsküdar ilçesinin olası deprem riskine karşı hazırlık hale getirilmesi sürecinde niteliksiz çevre yaşam alanlarının sağlıklı bir şekilde yeniden yaratılması amacıyla bu alanın “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı” ilan edilmesi talep edildi.

İlginizi Çekebilir

CHP’li Seyit Torun Erken Yerel Seçim İçin Tarih Verdi

Seyit Torun, AKP'nin 2018'de seçim defterini kapatacağını öne sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir