Cuma , Temmuz 20 2018
Anasayfa / Gündem / Güncel / Hakan Fidan Soruşturmasında 8 Tutuklama

Hakan Fidan Soruşturmasında 8 Tutuklama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, 7 Şubat 2012’de MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve bazı MİT görevlilerinin ifadeye çağrılması üzerine yürütülen soruşturma kapsamında hakimliğe sevk edilen, aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 8 şüpheli tutuklandı.

Savcılık, dönemin İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer, dönemin İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan, dönemin Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, dönemin Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy, eski komiser yardımcısı Nuh Mehmet Damgacı, eski polis memuru Veli Tuluy, eski Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde Büro Amiri Oğuzhan Ceylan ve eski Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde büro amir yardımcısı Erkan Ünal’ı ”Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini engellemeye teşebbüs etme” suçundan tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk etti. Savcılık, bir kişinin ise bu dosyadan serbest bırakılmasına karar verdi.

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan 8 kişi tutuklandı.

İlginizi Çekebilir

Ailesi CHP’li Diye İntihar Etmek İstedi!

Adana'da alkollü olduğu belirtilen bir kişi , ailesinin siyasi görüşüne kızıp köprü üzerinde intihara kalkıştı. Alkollü adam, "Ben Erdoğan'a uzun yıllardan beri oy veriyorum. Ben eşimden CHP'li diye boşandım. Artık dayanamıyorum" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir