Cumartesi , Temmuz 28 2018
Anasayfa / Gündem / Güncel / Heybeliada’da İçki Satan Restoranlara Tehdit Mesajları Gönderildi

Heybeliada’da İçki Satan Restoranlara Tehdit Mesajları Gönderildi

İstanbul’un Adalar ilçesine bağlı Heybeliada’da içki satan restoranların sahiplerine, içerisinde ‘hadislerin’ olduğu tehdit mektupları gönderilmişti. 

Heybeliada’daki restoranlara gönderilen mektuplarda, hadis olduğu söylenen cümleler yer almıştı. Mektuplarda, “Hz. Muhammed buyuruyor ki, içkiden sakınınız. İçki kötülüklerin anası ve anahtarıdır. Sarhoş eden her madde haramdır. İçki ve uyuşturucu üreten, dağıtan, alan, satan ve aracılık edenlere lanet edilmiştir” ifadeleri kullanılmıştı.

Konuya ilişkin Adalar Savunması’nın Twitter sayfasından yapılan açıklamada şöyle denilmişti:

“Heybeliada’da restoranlara tehdit ve gözdağı içerikli imzasız mektuplar gönderiliyor. Adalar halkı ve esnaf arasında tedirginlik yaratan, örtülü tehdit içeren imzasız mektupları gönderenlerin en kısa zamanda bulunmasını ve haklarında işlem yapılmasını istiyoruz.”

İlginizi Çekebilir

TBMM Başkanı’ndan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’e: Cumhurbaşkanı’na Soru Soramazsınız

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ülkemizde mülteci konumundaki Suriyelilerin durumu ve kayyum atanan şirketlerin yaşadığı sorunlarla ilgili olarak, Anayasanın 98 ve TBMM İç Tüzüğünün 96 ve 99 Maddeleri uyarınca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yanıtlanması istemiyle iki ayrı yazılı soru önergesini de TBMM Başkanlığına sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir