Pazartesi , Temmuz 16 2018
Anasayfa / Gündem / İnce: Genel Başkan’a Bir Teklifte Bulundum ve Herkesin Bilmesini İstedim

İnce: Genel Başkan’a Bir Teklifte Bulundum ve Herkesin Bilmesini İstedim

Erzurum’da parti teşkilatına ziyarette bulunana CHP’li Muharrem İnce, dün Kılıçdaroğlu’yla ilgili yaptığı açıklamaların ardından ilk kez konuştu. İnce, “Ben genel başkanla bir görüşme yaptım ve kendisine bir teklifte bulundum. Onu da basınla paylaştım. Herkesin bilmesini istedim, gizlim saklım yok.” dedi.

[ilgilikarti2 perma=”http://www.aykirik.com/kilicdaroglundan-inceye-ilk-tepki-siyasi-nezaketsizlik-h927.html”]

İnce’nin konuşmasından satır başları ise şöyle:

-Bir seçim kampanyasını geride bıraktık. Sloganımız “hepimizin cumhurbaşkanıydı” Hepimizin cumhurbaşkanı olmak için devam edeceğiz. Herkesi kucaklayan, memleketin sorunlarına kafa yoran, 81 vilayeti karış karış dolaşan hepinizin cumhurbaşkanı adayı olarak Erzurum’dan başladık. Kampanya sırasında Erzurum’a gelemedim, onun için Erzurumlulardan özür diliyorum.

-Burada cumhurbaşkanlığı oyumuz partinin oyundan çok çok fazla. 45 bin civarında bir oyumuz var. Yani gelseymişim barajı aşacakmışız. Erzurum’da bu kampanyayı başlatıyoruz.

-Şimdiden Erzurum’dan 9 Eylül günü başlatacağım kampanyanın ilk açılışını Erzurum’dan yapıyorum. 9 Eylül 2018 yılı bir kampanya başlatacağım. “Türkiye’yi gençlerle yönetelim” kampanyası. CHP’nin 1 milyon 250 bin üyesi var. Ben 9 Eylül 2018’de 9 Eylül 2019’a kadar 1 yıl içerisinde 1 milyon 250 bin genci üye yapma kampanyası bu. 18 ile 35 yaş arasında, partinin üye sayısı kadar. Bunu başaracağız.

-15 milyon oy aldık, hedefimiz 30 milyon oydur. Genç kardeşlerime sesleniyorum, 9 Eylül 2018 günü kampanyayı başlatacağız. 1 yıl içinde iki katına çıkartırsak önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde 15 milyonu 30 milyon yapacağız.

-CHP karışmadı. Tam tersine biz sayın genel başkan ile bir abi-kardeş içerisinde, eşlerimizle birlikte bir yemek yedik. Ben sayın genel başkana bir teklifte bulundum, onu da basınla paylaştım, herkesin bilmesini istedim. Benim gizli planlarım, ajandalarım yok. Bu millete hiç yalan söylemeyeceğime söz verdim. Karışma falan yok

İlginizi Çekebilir

Perihan Koca Yazdı: Post-truth çağında Erdoğanizmin yeni toplum heyulası

Post-truth çağının Türkiye versiyonunu yaşıyoruz adeta. Hakikatten hızla kopuşan, hakikate yönelik argümanların özünden koparılıp çarpıtıldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir