Çarşamba , Temmuz 18 2018
Anasayfa / Gündem / Güncel / İnsan Hakları Derneği 32 Yaşında

İnsan Hakları Derneği 32 Yaşında

İnsan Hakları Derneği (İHD) kuruluşunun 32’nci yıldönümü nedeniyle İstanbul Şubesi kuruluş resepsiyonunda bir araya geldi. Etkinliğe, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin, Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Eş Genel Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Amerikan ve Hollanda Konsolosluğu temsilcileri, Cumartesi Anneleri, Sivil Toplum Kuruluş ve Siyasi parti temsilcileri ve birçok aktivist katıldı.

Etkinlikte konuşan İHD İstanbul Şube Başkanı avukat Gülseren Yoleri, İnsan Hakları Derneği’nin toplumun sessizleştirildiği bir dönemde kurulduğunu belirtti. İHD’nin yalnızca işkenceye karşı değil insan haklarının her alanında mücadele ettiğini ifade eden Yoleri, “Seçimlerden sonra herkesin üzerinde bir karamsarlık var. Biz tam da bu noktada farklı bir şey görüyoruz. ‘Ne yaptık da olmadı’ sorusu yerine ‘neler yaptık ve başarılı oldu’ sorusu da önemli. Çünkü İHD kurulduğu zaman insan hakları toplumun tüm kesimi tarafından bilinmiyordu. İHD bunca yıllık mücadelesinde bu bilinci yarattı” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Zeynel Özen: Alevi Mahkumlar Dede Veya Ana’larla Görüştürülmelidir

Zeynel Özen, "Alevi inancı gereği her talip kendi dahil olduğu ocağın DEDE’sine veya ANA’sına bağlıdır. Bu nedenle Alevi mahkumların bağlı bulunduğu ocağın DEDE’leri ve ANA’ları veya mahkumların kendileri tarafından belirlenen DEDE’lerle veya ANA’larla bu ihtiyaçları yerine getirilmelidir” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir