Cumartesi , Temmuz 21 2018
Anasayfa / Gündem / Güncel / Kamil Açar’ın Avukatından Açıklama

Kamil Açar’ın Avukatından Açıklama

18 Temmuz günü  Nevşehir’den Diyarbakır’a evine dönerken saat 20.30 sıralarında Pirinçlik civarında aracının önü kimliği belirsiz uzun namlulu silahlı kişilerce kesilerek alıkonulan Kamil Acar’ın avukatlarından açıklama

Kamil Açar’ın avukatları bugün yazılı açıklama yaparak müvekillerinin kaçırıldığı iddialarını doğruladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Müvekkilimiz Kamil Açar bir iş görüşmesi için gittiği Nevşehir’den Diyarbakır’a evine dönerken 18 Temmuz 2018 tarihinde yaklaşık olarak saat 20.30 sıralarında Pirinçlik civarında aracının önü kimliği belirsiz uzun namlulu silahlı kişilerce kesilerek alıkonulmuştur. Arabasından indirilir indirilmez elleri arkadan plastik kelepçe ile bağlanıp, gözleri ve yüzü geniş bir bezle kapatılıp zorla bir araca bindirilip kaçırılmıştır.

Daha sonra neresi olduğu belirsiz bir yere götürülerek, 20 Temmuz günü akşam saatlerine kadar kapalı bir yerde tutulmuştur. 20 Temmuz akşam saatlerinde Diyarbakır şehir merkezine yakın bir tarlada serbest bırakılmış ve buradan anayola çıkıp bulduğu bir taksiye binmiştir. Taksicinin telefonu ile ailesini arayıp eve doğru gelmekte olduğunu bildirmiş ve saat 21.30 sıralarında evine ulaşmıştır. Evine ulaştıktan kısa bir süre sonra adli işlemler için emniyete götürülmüş, ifade işlemlerinin bitmesinin ardından bu sabah itibariyle evine dönmüştür. Bütün kamuoyuna gösterilmiş olan duyarlılık için Kamil Açar ve ailesi adına teşekkür ediyoruz” (HABER MERKEZİ)

İlginizi Çekebilir

Atatürk’e Hakaret Eden Safiye İnce’ye Soruşturma

Ankara cumhuriyet Başsavcılığı Anıtkabir’de Atatürk’e hakaret eden Safiye İnçe hakkında soruşturma başlattı Yapılan açıklamada, “Anıtkabir’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir