Cumartesi , Temmuz 14 2018
Anasayfa / Gündem / Güncel / Köpeği Yakarak Katletti, “Çocuklar Hastalık Kapmasın Diye Yaktım” Dedi Ve Serbest Kaldı

Köpeği Yakarak Katletti, “Çocuklar Hastalık Kapmasın Diye Yaktım” Dedi Ve Serbest Kaldı

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde 2 gün önce mezarlıkta bulunan yakılmış köpeğin cansız bedeniyle ilgili soruşturmada, hayvanı yaktığını itiraf eden mezarlık görevlisi M.A., gözaltına alındı. M.A., ifadesinde, köpeği bulduğunda ölü olduğunu, ağzından salyalar aktığını, çocukların hastalık kapmasını engellemek amacıyla yaktığını ileri sürdü. Şüpheli, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Merkez Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı’nda önceki gün bulunan yakılmış köpek ölüsüyle ilgili Dİyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı soruşturma kapsamında, polis araştırma başlattı. 10 Nisan Polis Merkezi’nde oluşturulan özel ekip, mezarlık, park ve çevresinde inceleme yaptı, görevlilerle görüştü.

Polisin görüştüğü, Bağlar Belediyesi Yeniköy Mezarlığı ve Parkı’nda görevli M.A., polise köpeği kendisinin yaktığını söyledi. Gözaltına alınarak polis merkezine götürülen M.A., ifadesinde şunları söyledi:

“Ben köpeği bulduğumda ölmüştü, ağzından salyalar akıyordu. Yan tarafta, ilaçlama bölümünde bir arkadaşımın yanına gidip durumu anlattım, o da bana karton verdi. Köpeğin bulunduğu yerde çocuklar çok fazla oynuyor, kuduz olduğunu ve onlara bulaşmasını engellemek için ben de yaktım. Tecavüz olayıyla alakam yoktur. Başka bir çalışan arkadaşım da bana şahittir, amacım sadece çocukları korumaktı. Bu yüzden köpeği yaktım.”

Polis, M.A.’nın ifadesinde bahsettiği diğer çalışanlar da irtibata geçerek, şüphelinin anlattıklarını sordu. Diğer çalışanlar M.A.’nın anlattıklarını doğruladı. Şüpheli M.A. polis merkezinde verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı. (DHA)

İlginizi Çekebilir

Barış Atay: Bizlere Verilen Vekaleti Meclise Sıkışarak Değil, Sokağa Taşıyarak Kullanmak Zorundayız

Hatay'ın Samandağ İlçesi'ndeki Evvel Temmuz Festivali programı dahilinde "Türkiye’de Sol siyaset ve Mücadele Olanakları" başlıklı panelde TİP Kurucu Meclis üyesi ve HDP Milletvekili Barış Atay, HDP milletvekili Tülay Hatimoğlu konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir