Pazartesi , Temmuz 30 2018
Anasayfa / Gündem / Güncel / Meral Akşener’den İlk Açıklama

Meral Akşener’den İlk Açıklama

Partisinin Afyon kampında çıkan tartışma sonrası istifa kararı alan Meral Akşener, yeniden partisinin başına dönme kararı aldı.

Akşener, karar sonrası yaptığı ilk açıklamada şöyle konuştu:

“Seçime girmiş ve seçim boyunca yok sayılmış, her türlü hakarete uğratılmış, seçime girmemesi ve partinin kurulmaması için her şey yapılmış bir partinin 5 milyonun üzerinde oy alması Türkiye siyasi hayatı açısından bakıldığında yarın okullarda okutulacak bir olaydır. Diğer yandan bakıldığında ise hedeflerimize ulaşılamamış olması kendi açımdan bir hayal kırıklığı olmuştur.”

“Hayal kırıklığı açısından bakıldığında bir başarısızlık söz konusu ise o sorumluluk genel başkan olarak şahsıma aittir. O nedenle olağanüstü kurultay kararını aldım. Bütün siyasi partilerin en üst organı kurultaylardır ve kurultay delegeleridir. Orada konuşulacak nerede eksik yaptık, hangi problemleri çözemedik. Ondan sonra İYİ Parti yerel seçimlerde ciddi bir sonuç alabilmek için ciddi bir çabayı gösterecek. Bugün başkanlık divanımızı toplamak üzere partideyim. 12 Ağustos’tan sonra da yerel seçim için hazırlanıp adaylarımızı çıkarmak için hızlı bir çalışma yapacağız. Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah her şey Türkiye için iyi olacak.

Yerel seçimlerde adaylarımızı hızlı bir şekilde ortaya çıkarıp çalışma yapacağız.”

İlginizi Çekebilir

CHP’de Kurultay İmzaları Geri Çekiliyor

CHP'de kurultay için imzalar geri çekiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir