Pazar , Temmuz 22 2018
Anasayfa / Gündem / Güncel / Mesut Özil: Sonuç Ne Olursa Olsun Yine De Fotoğrafı Çektirirdim

Mesut Özil: Sonuç Ne Olursa Olsun Yine De Fotoğrafı Çektirirdim

Arsenalli futbolcu Mesut Özil Erdoğan ile çekilen fotoğrafından pişman olmadığını dile getirdi

Arsenalli futbolcu Mesut Özil, Twitter hesabından paylaştığı mesajda “Son birkaç hafta bana son aylarda yaşanan olayları düşünme fırsatı ve zamanı tanıdı. Bu vesileyle yaşananlarla ilgili düşüncelerimi ve hislerimi paylaşmak istiyorum” dedi ve yazılı bir metin ekledi.

Mesut Özil, Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamada kendisini şu sözlerle savundu:

“Pek çok insan gibi benim de geçmişim birden fazla ülkeye dayanıyor. Almanya’da büyümüş olsam da ailemin kökleri Türkiye’de. Biri Alman biri de Türk olmak üzere iki kalbim var. Çocukluğumda annem bana hep saygılı olmamı ve nereden geldiğimi unutmamamı öğretmişti ve ben, bu değerleri hâlâ muhafaza ediyorum.

“Mayıs ayında bir yardım ve eğitim etkinliği için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Londra’da buluştum. (Erdoğan’la) ilk defa Türkiye’nin Almanya ile 2010 yılında Berlin’de oynadığı ve Angela Merkel’le birlikte izledikleri maç sonrası görüşmüştüm. O günden bu yana yollarımız pek çok defa kesişti.

“Birlikte çektirdiğimiz fotoğrafın Alman medyasında büyük bir tepki yarattığının farkındayım ve bazı insanlar, beni yalancılık ve hilekârlıkla suçlasa da bu fotoğrafın hiçbir siyasi amacı yoktu.

“Daha önce de söylediğim gibi annem atalarımı, onların mirasını ve aile geleneklerini kaybetmeme asla müsaade etmedi. Benim için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çektirmek, siyaset ve seçimlerle alakalı değil, ailemin mensubu olduğu ülkenin en yüce makamına saygının bir gereğidir.

“Ben politikacı değil, futbolcuyum. Dolayısıyla Erdoğan ile görüşmemiz asla bir siyasi propaganda değil. Nitekim kendisiyle görüştüğümüz konu her zamanki gibi futboldu. Zira o da eski bir futbolcu.

“Alman medyası olanları farklı bir şekilde yansıtsa da gerçek şu ki Erdoğan’la görüşmemek, şu an benimle gurur duyduklarını bildiğim atalarıma saygısızlık olurdu. Benim için cumhurbaşkanının kim olduğunun önemi yok, önemli olan cumhurbaşkanı olması.

“Siyasi makama saygı göstermek, eminim Kraliçe ve Başbakan Theresa May’in de Erdoğan’ı Londra’da ağırlarken paylaştığı bir görüştür. Türk veya Alman Cumhurbaşkanı olsun, benim için durum değişmeyecekti.

“Bunu anlamanın güç olacağını tahmin ediyorum, zira birçok kültürde siyasi liderler kişiliklerinden ayrı düşünülemez. Ama bu olayda durum farklı. Geçmiş seçimlerde veya bir önceki seçimlerde sonuç ne olursa olsun yine de fotoğrafı çektirirdim.”

İlginizi Çekebilir

Anıtkabir’de Atatürk’e Hakaret Eden S.İ Tutuklandı

Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan S.İ, adliyeye sevk edildi. Burada da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir