Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / Gündem / Nedim Şener: Brunson’un Amacı Kürtleri Hristiyanlaştırmak

Nedim Şener: Brunson’un Amacı Kürtleri Hristiyanlaştırmak

Posta yazarı Nedim Şener, serbest bırakılmaması nedeniyle ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım uygulayacağını açıkladığı, ABD’li Papaz Andrew Brunson’ın “Kürtleri Hristiyanlaştırmayı amaçladığını” öne sürdü.
CNN Türk’te Ercan Gürses’in sunduğu Türkiye’nin gündemi programına konuk olan Nedim Şener, konuya ilişkin şöyle konuştu:
“Bruson’ın 51 sayfalık bir iddianamesi var. Okuduğunuz zaman Brunson’ın bir görünen yüzü var. Hatta bir “13. Kavim” var. Onun peşine düşmüş. 20 yıldan beri Türkiye’de. O, 13. Kavim kim? Kürtler. Ona göre, klişeye kazandırmak ve Güneydoğu’da Kürtleri 13. Kavim olarak Hristiyanlaştırmak amacıyla bir faaliyet içinde. Ama kendisi bunu yaparken, hakkında açılan soruştırma var. O sırada Doğa isimli bir gizli tanık ortaya çıkıyor. Brunson’ın bilgisayarlarında olan bütün verileri itiraf metniyle beraber, FETÖ mücadelesi yapan kurumlara veriyorlar. İstanbul Kontakt isimli bir site var. İstanbul2da Hava Harp Okulu’nda temasta olunan kişilerin listesi çıkıyor. CIA’cilerinismi çıkıyor. Doğa isimli kişi CIA’cileri tek tek tarif ediyor. Ben onun içindeydim diyor. Buna benzer itiraflar da ortaya çıkıyor. Brunson ifadesinde bütün bunları reddediyor. O tabii FETÖ’den alıştığımız bir tarz. Bunları yok sayıyor. Ortaya çıkan veriler var. “

İlginizi Çekebilir

İstanbul’da Etek Giyen Kadınlara Hakaret Etti!

İstanbul Farih Karagümrük’te üç kadın etek giydiği gerekçesiyle bir erkek tarafından hakarete maruz kaldı. Hazal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir