Cuma , Temmuz 13 2018
Anasayfa / Genel / Savcı, Deniz Gezmiş Anmasına Katılmayı Silahlı Terör Örgütü Üyeliği Saydı

Savcı, Deniz Gezmiş Anmasına Katılmayı Silahlı Terör Örgütü Üyeliği Saydı

Adana’da HDK faaliyetlerine katıldıkları gerekçesi ile yargılanan aralarında sendika, meslek örgütü ve siyasi parti yöneticilerinin de bulunduğu 7 kişinin davası 5 Kasım’a ertelendi.

Adana’da HDK faaliyetlerine katıldıkları gerekçesi ile yargılanan aralarında sendika, meslek örgütü ve siyasi parti yöneticilerinin de bulunduğu 7 kişinin davasına 5 Kasım’da devam edilecek.

İddianamede skandal suçlamalar yöneltilen 7 kişi için 5 Kasım’daki dava öncesi yazılı mütalaasını sunan savcı ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ne dair hiçbir somut delil sunmamasına rağmen sanıkların 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Savcı 7 kişinin Deniz Gezmiş anması, barış mitingi gibi etkinliklere katılmasını ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ olarak sundu Mütalaada hiçbir somut kanıt sunmayan savcı, sanıkların katıldığı tüm etkinlikleri ‘terör örgütünün amaçları doğrultusunda faaliyetlere katılmak’ olarak yorumladı.

EMEP Genel Yönetim Kurulu üyesi Hali İmrek, TTB Merkez Konseyi eski üyesi İsmail Bulca, HDP eski İl Yöneticisi İbrahim Yakut, Eğitim Sen eski Şube Başkanı Güven Boğa ile  Gülabi Köseoğlu, ihraç edilen eğitimci Ayhan Topal ve Serkan Zor hakkında mütalaasını hazırlayan savcı, iddianamede olduğu gibi bir gizli tanık ifadesine dayanarak ‘HDK’nin Abdullah Öcalan’ın talimatı ile kurulduğunu’ öne sürdü. Savcı Anayasal hak olan basın açıklaması, afiş ve bildiri basılması, insanların basın açıklamalarına davet edilmesinin yanı sıra, Gezi eylemlerine katılımı, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ve İbrahim Kaypakkaya için yapılan anma etkinliklerine katılımı ‘terör faaliyeti’ olarak değerlendirdi. Her tür etkinlik için ‘terör örgütünün talimatı, amaçları doğrultusunda’ gibi ifadeler kullanan savcı, bu talimatların kim tarafından verildiği, nerede verildiği, nasıl verildiğine ilişkin hiçbir somut bilgi sunmadığı halde, elinde hiçbir delil bulunmamasına rağmen

 

İlginizi Çekebilir

Adnan Oktar Örgütünün Finans Ayağı Çözüldü

Polisin tespitine göre,  örgütün aylık kazancının 1 ila 10 milyon dolar arasında değişiyor. Ancak bu rakamın minimum düzeydeki tespit olduğu belirtiliyor. Belirlenen tüm mal varlıklarına el konulan yapının, milyonlarca dolarlık taşınmaz ve değerli eşyaya da sahip olduğu tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir