Cuma , Temmuz 27 2018
Anasayfa / Gündem / Güncel / “Türkiye Başka Ülke Vatandaşlarını Rehin Alarak Onlara Şantaj Yapmaya Çalışan Bir Çete Devletidir”

“Türkiye Başka Ülke Vatandaşlarını Rehin Alarak Onlara Şantaj Yapmaya Çalışan Bir Çete Devletidir”

Türkiye’de yaklaşık bir tutuklu kaldıktan sonra geçen şubatta tahliye edilen Türk-Alman gazeteci Deniz Yücel, CHP’nin 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin kendisinin de adını kullanarak yaptığı değerlendirmelerine tepki gösterdi.

Muharrem İnce, ABD’nin rahip Brunson’un serbest bırakılmaması durumunda Türkiye’ye yaptırım uygulanacağı yolundaki tehditlerine dün Twitter hesabından tepki gösterirken şu ifadeleri kullanmıştı:

“Tarih göstermektedir ki tek adam yönetimine sahip devletler, büyük devletler açısından tek adamın tehdit edilmesiyle, gerektiğinde müdahale edilmesiyle hizaya getirilecek devletler olmuşlardır.

Türkiye Cumhuriyeti ne yazık ki Deniz Yücel olayında Almanya ve Rahip Brunson örneğinde ABD tarafından bu kategoriye sokulmuş durumdadır.”

Yücel, İnce’nin paylaştığı bu mesaj, Twitter hesabından şu yanıtı verdi:

İlginizi Çekebilir

Dışişleri’nden Flaş ABD Açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’nun görüşmesine ilişkin açıklama geldi. Dışişleri sözcüsü Aksoy, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir