Cumartesi , Temmuz 14 2018
Anasayfa / Genel / Yurtta Şort Giydiği İçin İfade Verdi

Yurtta Şort Giydiği İçin İfade Verdi

Sakarya Üniversitesinde öğrenim gören Betül Ceylan, kaldığı yurtta şort giydiği için ifadesinin alındığını iddia etti. Betül Ceylan yurt müdürü ile arasında yaşananları sosyal medyadan paylaşarak yurtla ilişiğini kestiğini belirtti.

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalürji Mühendisliği 3. Sınıf Öğrencisi Betül Ceylan, misafir olarak kaldığı Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Arif Nihat Asya Yurdu yönetimi tarafından kurallara uygun davranmadığı iddiasıyla uyarıldı. Yurt tarafından uyarılan Betül Ceylan’a verilen ‘İfade formu’nda, ‘Misafir olarak barındığınız Arif Nihat Asya Yurdunda 4 Haziran tarihinde hakkınızda tutulan tutanakta yurt kurallarına uygun davranmadığınız ve bu konuda size yapılan uyarılara karşı yurt idaresine saygısız davranışlarda bulunduğunuz hakkındaki ifadenizi yazmanızı rica ederim” denildi.

“Benden rahatsız olmuş”

Betül Ceylan ise formda şu cevabı verdi: “Öncelikle sonuna kadar saygımı koruduğumu belirtmek isterim. Şort giydiğim için çağrıldığım odada bile N.U’nun söylemek istediklerini sabırla dinledim. Lakin kendisi saygısızca benim şort giymemi askerlerimizin kanına, şerefe, namusa, haysiyete bağladı. Kendisi kapalı bir bayan. Ben ona saygı duyuyorum, saygı duymama gibi bir lüksüm yok. Benim için bu terbiyesizliktir. Ancak kendisi benden rahatsız olduğunu ve özgürlüğümün sınırlı olduğunu söyledi. Kesinlikle katılmıyorum. Ben kimsenin özgürlüğünü kısıtlayacak bir harekette bulunmadım. Asla da bulunmam. Bana yazılan tutanağı asla kabul etmiyorum. İlgili kişilerle görüşeceğimi bilmelerini isterim. Umarım kılık kıyafetten daha önemli konuların konuşulduğu bir dünya olur. Sapık düşünceniz sizinle kalsın” yazdı.

Konuya ilişkin görüşlerini almak için aradığımız yurtta, yetkililerden kimsenin olmadığı söylenerek KYK İl Müdürlüğünün gerekli açıklamayı yapacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Barış Atay: Bizlere Verilen Vekaleti Meclise Sıkışarak Değil, Sokağa Taşıyarak Kullanmak Zorundayız

Hatay'ın Samandağ İlçesi'ndeki Evvel Temmuz Festivali programı dahilinde "Türkiye’de Sol siyaset ve Mücadele Olanakları" başlıklı panelde TİP Kurucu Meclis üyesi ve HDP Milletvekili Barış Atay, HDP milletvekili Tülay Hatimoğlu konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir